Готуємося до ДПА

У 2020/2021 навчальному році учні 9-х класів складатимуть державну підсумкову атестацію у закладі освіти в письмовій формі.

Згідно з нормативними документами атестація випускників 9-х класів може проводитися в закладі освіти або у формі зовнішнього незалежного оцінювання.

Водночас наказ МОН №1262 встановлює, що у 2020/2021 навчальному році ДПА осіб, які завершують здобуття базової середньої освіти, проводиться у закладі освіти в письмовій формі.

Відповідно, інформація про звільнення від проходження ДПА учнів 9-х класів та/або її проходження онлайн є недостовірною.

Крім того, твердження про ускладнення ДПА для учнів 9-х класів у 2020/2021 навчальному році є необґрунтованим. Завдання для проведення атестації в закладі освіти затверджує керівник закладу освіти. За цими ж нормами ДПА проводилася у 2018/2019 навчальному році.

Нагадаємо, МОН пропонує для громадського обговорення проєкт Типової освітньої програми для 5-9 класів закладів загальної середньої освіти.

ДПА-2018 для 9 класу в Україні: обов'язкові предмети, зміни та новини

Підсумкова державна атестація, яку більше знають під абревіатурою ДПА, – це головне випробування для українських школярів, закінчили навчання у 9-му класі . Для випускників середньої школи ДПА є своєрідним виміром отриманих знань і тренуванням перед ЗНО . Така перевірка дає можливість зробити висновок про якість освіти, отриманої на базі певної школи. Також це моніторинг методичної роботи вчителів, який дозволить внести зміни в програму підготовки школярів. На початку поточного року в ЗМІ просочилася інформація, що ДПА для дев'ятикласників буде замінено на ЗНО – тобто іспити будуть проходити на загальноукраїнському рівні. Згідно з новим законом про систему освіти в Україні, результати екзаменації будуть служити пропуском у спеціалізовані класи гімназій, академічних ліцеїв або професійних коледжів. Природно, такі новини серйозно схвилювали учнів та їх батьків. Втім, паніку піднімати не слід. На сьогоднішній день дана інформація була спростована профільним відомством. Цілком можливо, що в деяких контрольних групах такі тести проведуть в якості пілотного проекту, однак говорити про впровадження цієї норми у життя всіх українських школярів поки рано. Що ж, давайте дізнаємося, як буде проходити ДПА в 2018 році! ДПА-2018 для 9 класу в Україні: обов'язкові предмети, зміни та новини

ДПА У ФОРМІ ЗНО: НОВОВВЕДЕННЯ У 2017 РОЦІ

Основною проблемою всіх підлітків, які наразі закінчують десятий клас, є випуск та сдача випускних екзаменів наступного року. Щоб заздалегідь почати готуватись до сдачі предметів, треба знати весь перелік екзаменів та план Міністерства освіти стосовно форми проведення цих випускних іспитів. Структура освіти вже котрий рік набуває змін, приводячись у все більшу відповідність до структури європейської освіти. Саме тому урядовцям здалось доречним відійти від стандартної, ще радянської, форми здачі екзаменів, яка була, безперечно, трохи умовною і давала велику вірогідність похибки. Тепер, за планом Українського центру по оцінюванню рівня освіти, випускники по всій території України здаватимуть ДПА в 2017 році безпосередньо у формі ЗНО.

Доречність такої форми іспитів не викликає питань: одночасно ми і усуваємо вірогідність заниження чи завищення балів через упереджене ставлення вчителів, і маємо змогу перевірити дійсний рівень знань у скороченій формі, спрощуючи та уніфікуючи проведення іспитів на всій території країни. Крім того, випускники готуються до іспитів по матеріалам, які кожного року виробляються наново, обновлюючись згідно з удосконаленою програмою. Тобто, перевірка найсвіжіших знань, яким буде ДПА в 2017 році, буде проведена з урахуванням сучасних відкриттів та розробки нових пластів науки.